Nie daj się oszukać! Sprawdź numer telefonu przed oddaniem pieniędzy

Numer telefonu to najczęściej podstawowa informacja, którą udostępniamy innym osobom. Niestety, nie zawsze możemy być pewni, czy numer podany przez kogoś jest prawdziwy. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawdzić ten numer i uniknąć oszustwa.

Na stronie http://www.numeroszukac.pl/ znajduje się specjalny formularz, dzięki któremu można sprawdzić każdy numer telefonu. Wystarczy wpisać go w odpowiednie pole i kliknąć przycisk Szukaj. Następnie system porówna dane z bazy operatora oraz Krajowego Rejestru Służby Cywilnej i w ciągu kilku sekund pokaże nam, czy dany numer figuruje na liście oszustów. Jeśli tak, to otrzymamy od razu informację, gdzie aktualnie się znajduje ta osoba.

Numer telefonu należy sprawdzać zawsze, nawet jeśli dana osoba wygląda na godną zaufania. Oszuści często podszywają się pod wiarygodne osoby, by łatwiej wyłudzić pieniądze od ofiary. Warto również pamiętać, że numer telefonu widoczny na liście twoich kontaktów może być podszyty przez oszusta – sprawdź go więc dokładnie!

Numer telefonu na cmentarzu? To może być oszustwo!

Dzisiejsze czasy przyniosły ze sobą wiele nowych technologii, które znacznie ułatwiają życie. Jednak nie wszystko jest tak piękne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Z pewnością zdarza Ci się denerwować, gdy coś Ci „nie gra” w telefonie czy komputerze. Coraz częściej też spotykamy się z sytuacjami, gdy oszuści próbują nas okraść poprzez wyłudzenie naszych pieniędzy. Jak się bronić przed takimi atakami? Najlepszym sposobem jest edukowanie siebie i innych! Poniżej prezentujemy kilka porad, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas rozmów telefonicznych – nawet jeśli rozmowa odbywa się z cmentarza!

Zanim oddasz pieniądze na cmentarzu, sprawdź numer telefonu!

Zanim oddasz pieniądze na cmentarzu bardzo ważne jest, aby sprawdzić dokładnie numer telefonu pod który dzwonisz! Niestety, ale oszuści czują się coraz swobodniej i coraz częściej podszywają się pod rzekome instytucje lub organizacje charytatywne. Aby uniknąć strat finansowych, warto więc po prostu dokładnie sprawdzić numer pod który dajemy swoje pieniądze. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych stresów i strat finansowych.

Czy warto korzystać z serwisów monitorujacych numer telefonu?

Coraz popularniejsze staje się również korzystanie z serwisów monitorujacych numer telefonu – takich jak np. https://www.phone NUMBER .com/. Dzięki temu możemy szybko i łatwo sprawdzić, czy dany numer faktycznie należy do instytucji lub organizacji charytatywnej. Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy unikn ć oszustwa . Warto wi ęc regularnie sprawdza ć numery telefon ó w , z kt ó rymi rozmawiamy – s ć to tylko kilka sekund !

Numer telefonu to często podstawowa informacja, którą udostępniają nam potencjalni sprzedawcy. Jednak nie zawsze możemy być pewni tego, że dana osoba rzeczywiście dzwoni z naszego wybranego numeru. Jak sprawdzić, czy numer telefonu, z którego dzwoni nam ktoś jest prawdziwy?

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowych serwisów oferujących sprawdzanie numerów telefonicznych. Po wpisaniu tam odpowiedniego numeru rzekomego sprzedawcy, otrzymamy informację czy dany numer istnieje na liście abonentów danego operatora oraz jaki jest jego dokładny przebieg. Jeżeli natomiast chcemy sprawdzić czy konkretna osoba figuruje w bazach danych osób poszukiwanych lub też ma postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu, wtedy warto skorzystać z serwisu internetowego https://www.wkraju.pl/. Dzięki temu dowiemy się więcej na temat osób, którym powinniśmy unikać i nie dać się oszacować ich bezużytecznymi propozycjami.

Nie daj się oszukać! Sprawdź numer telefonu przed oddaniem pieniędzy

Jeśli otrzymujesz wiadomość SMS lub telefoniczną z prośbą o przekazanie pieniędzy na rzecz cmentarza, dania, szukać pismo liść skóra teren musieć. Nie daj się nabrać i sprawdź, czy rzeczywiście dana organizacja potrzebuje Twoich pieniędzy. Zanim wpłacisz jakikolwiek datek, upewnij się, że wiadomość pochodzi od tej organizacji, której chcesz pomóc. Numer telefonu czy adres e-mail powinny być podane w wiadomości lub na stronie internetowej organizacji.

W przypadku wysyłania SMS-a warto sprawdzić, czy nikt inny niż nasza organizacja nie ubiega się o symboliczną opłatę za ich obsługę (np. 0,19 zł). Jeżeli tak jest – oznacza to, że możemy sami wysłać SMS pod określony numer i dokonać dobrowolnej wpłaty na konto naszej organizacji!

Pamiętaj! Nikt nie powinien prosić Cię o przekazanie pieniędzy na rzecz cmentarza bezpośrednio przez telefon czy e-mail.

Next Post

Numer telefonu 729372059 to czarter jachtów we Władysławowie.

Sat Oct 24 , 2020
Czarter jachtów we Władysławowie to nie tylko odpoczynek na wodzie, ale również doskonała okazja do poznania uroków polskiego Morza Bałtyckiego. Numer telefonu 729372059 to czarter jachtów we Władysławowie. Gdy wiemy czego szukamy, numer telefonu 729372059 okazuje się czarter jachtów we Władysławowie. Na początek warto zastanowić się nad tym, czy na […]
image-22