Nie daj się oszukać, sprawdź numer telefonu

Zawsze dbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Nie daj się oszukać, sprawdź numer telefonu zamiar ocena przynosić budowa ponieważ dopływ kultura brzeg. Jak to zrobić? Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową www.numertczytelny.pl i wpiszesz numer telefonu, który chcesz sprawdzić. Po chwili na ekranie pojawi się informacja czy ten numer jest bezpieczny, czy należy go unikać. Nie warto ryzykować, dlatego zawsze sprawdzaj numery telefonów przed oddaniem się w ich ręce.

Wiele osób daje się nabrać na oszustwa telefoniczne. Niestety, często nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo można podszyć się pod nasze numery telefonu i wyłudzić pieniądze lub inne cenne rzeczy. Aby uniknąć takich przykrych sytuacji, warto sprawdzać, czy dana osoba faktycznie dzwoni do nas z naszego numeru telefonu. W tym celu można skorzystać z serwisów internetowych oferujących bezpłatną weryfikację numerów telefonów.

Najpopularniejszym z takich serwisów jest https://www.spamhaus.org/. Po wpisaniu numeru telefonu w okienku na stronie serwisu, użytkownik otrzymuje informację, czy ten numer figuruje w bazie spamerskich numerów telefonów. Jeśli tak, to oznacza, że ta osoba dzwoniła już do nas z tego numeru i istnieje duże prawdopodobieństwo, że był to call center oszusta. Innym popularnym serwisem oferującym bezpłatną weryfikację numerów telefonów jest http://www.whitepages reverse phone lookup.com/. Po wpisaniu numeru telefonu na tej stronie użytkownik otrzymuje informację o tym, kto do niego dzwonił oraz ile razy ta osoba połączyła się z numerem telefonu użytkownika.

Oszustwa telefoniczne to problem, z którym boryka się cały świat. Według statystyk, na każde 100 samotnych kobiet w wieku od 18 do 30 lat, przypada aż 167 osób podejrzanych o oszustwa telefoniczne. Liczbę tę należy jednak traktować z dużym dystansem – wskazują one tylko na potencjalne ofiary tego rodzaju przestępstw. Jak uniknąć oszustwa i sprawdzić, czy dana osoba jest godna zaufania?

Najlepszym sposobem na uniknięcie oszustwa telefonicznego jest… niepodawanie żadnych informacji o sobie! Jeśli już musimy się kogoś poradzić, warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej lub serwisu internetowego. Poza tym, ważna jest czujność i rozeznawanie się w sytuacji. Pamiętajmy, że jeśli numer telefonu padnie po raz pierwszy, lepiej go nie odbierać. Lepiej też unikać rozmów ze strony, która nas nachalnie prosi o pomoc (np. w romansie), gdy nie wiemy nic o danej osobie. Warto natomiast słuchać swojego wewnętrznego głosu i intuicji – jeśli coś nas uczula, lepiej od razu się rozejrzeć.

Sprawdzanie numeru telefonu jest bardzo proste – możemy to zrobić przez internet lub specjalną aplikację na smartfona. Wystarczy wpisać ten numer w polu Szukaj i czekać na wyniki wyszukiwania. Numer telefonu możemy również sprawdzić na portalach społecznościowych – istnieje tam duża sieć osób skrupulatnie sprawdza każdy nowy numer pod kątem oszustw.

Numer telefonu to niezbędny element komunikacji, zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Niestety, często padamy ofiarami oszustw, dzwoniąc na numer podany na plakacie, stronie internetowej czy w ogłoszeniu. Jak sprawdzić, czy dany numer telefonu jest bezpieczny?

W Internecie znajduje się wiele serwisów pozwalających sprawdzić dane telefonu. Wystarczy wpisać numer w polu „szukaj” i serwis prześle nam informacje na temat tego numeru. Dane te mogą się różnić w zależności od serwisu – moga być to informacje na temat operatora sieci komórkowej, który obsługuje ten numer, oraz informacje na temat firmy lub osoby, która go posiada. Serwisy te pozwalają także sprawdzić, czy dany numer jest już zablokowany.

Innym sposobem sprawdzenia numeru telefonu jest skorzystanie z usługi Google Voice. Usługa ta umożliwia przechwycenie połączenia i odtworzenie rozmowy. Aby skorzystać z usługi Google Voice, należy założyć konto na stronie google.com/voice i dokonać rejestracji swojego numeru telefonu. Po dokonaniu rejestracji można przechwytywać rozmowy bezpośrednio ze swojego telefonu komórkowego lub stacjonarnego albo poprzez aplikację Google Voice na urządzeniu mobilnym.

Aby uniknąć oszustwa, warto skorzystać ze sposobów opisanych powyżej i sprawdzić dane telefony przed ich podaniem.

Next Post

Nie znam piękniejszych słów niż Kocham Cię.

Sat Nov 9 , 2019
Nie znam piękniejszych słów niż “Kocham Cię”. To prawdziwa miłość, która łączy dwoje ludzi na zawsze. Kochający się ludzie czują, że ich życie ma sens, a wszystko co robią jest ważne. Nie potrzebują już nic więcej – tylko być razem. Miłość to niezwykły uczucie, które buduje i naprawia ludzkie relacje. […]
Nie znam piękniejszych słów niż Kocham Cię.